Pedagog
„Wiem co jem, wiem czym karmię moje dziecko” cz.2 Email

W przypadku małych dzieci czynnikiem warunkującym dobry apetyt jest ogólny stan zdrowia. Wszelkie infekcje, nawet drobne jak np. katar, mogą zaburzać łaknienie i powodować jego spadek. Około 2 roku życia dzieci potrafią już zasygnalizować swoje preferencje żywieniowe i odmówić jedzenia potraw mało pożądanych. Najczęściej w tym wieku wybierane są potrawy słodkie, co wynika z faktu, że mleko matki ma właśnie taki smak i dziecko jest już do niego przyzwyczajone. Między 1 a 2 rokiem życia, warto wycofywać się już z posiłków w postaci papki / miazgi na rzecz kawałków pożywienia, jakie dziecko samodzielnie musi pogryźć. Usprawnia to naukę jedzenia i otwiera dziecko na nowe atrakcje kulinarne.

Więcej…
 
Wiem co jem, wiem czym karmię moje dziecko cz.1 Email

 Wraz z początkiem roku szkolnego dla wielu rodziców pojawia się nowe wyzwanie do pokonania. Jest nim konieczność zapewnienia dziecku wartościowych i odżywczych posiłków w czasie zajęć lekcyjnych i długich godzin spędzanych poza domem. Wbrew pozorom takie zadanie wcale nie jest łatwe do realizacji. Wyrobienie prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci, w świecie pełnym pokus w postaci gotowych, słodkich przekąsek i życia pod presją czasu, nastręcza pewnych kłopotów. W  ich pokonaniu pomóc może znajomość prawidłowości rozwoju dziecka, oraz świadomość „spożywcza” rodzica.

Więcej…
 
Plan psychologa Email

Plan pracy psychologa na rok szkolny 2012/13

 
Program wychowawczy

Program wychowawczy na rok szkolny 2012/13

 
BEZPIECZNY INTERNET PDF Drukuj Email

W związku z obchodzonym w lutym Dniem Bezpiecznego Internetu, chciałabym jako psycholog zapoznać Państwa z kilkoma zagadnieniami dotyczącymi zjawiska korzystania z  sieci przez dzieci. Niniejszy artykuł, który wydrukowany zostanie w dwóch częściach, powstał w oparciu o informacje zawarte w „Raporcie o bezpieczeństwie dzieci korzystających z Internetu”, przygotowanym przez Fundację Dzieci Niczyje.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 1 z 3