Klasa II
BAL KARNAWAŁOWY KLAS I-III Email

Dnia 27.01.2012 r. odbył się w naszej szkole bal karnawałowy dla uczniów klas I-III. Dzieci przebrane w piękne ,kolorowe, pomysłowe stroje tańczyły na udekorowanej balonami, bibułami, serpentynami, kotylionami sali  gimnastycznej. Uczestniczyły w konkursie na najlepszego tancerza oraz w innych np. taniec w parach na gazecie czy z balonem między głowami tańczących. Zwycięzcy konkursów otrzymywali słodkie nagrody.

Więcej…
 
FERIE W MUZEUM BAJKI ,,Se -ma- for” w Łodzi Email

Podczas ferii zimowych dnia 01.02.2012r. uczniowie klas I - III spędzili przedpołudnie w Muzeum Bajki ,,Se-ma-for” w Łodzi.    Oglądali filmy  animacyjne wyprodukowane przez ,,Se-ma for”: ,,Piotruś i wilk”( otrzymał Oskara- prestiżową  nagrodę w dziedzinie animacji), ,, Fantastyczny sklep z kwiatami”, ,,Radostki”.  W Muzeum Bajki mieli możliwość zobaczenia scenografii i lalek do animacji z wcześniej obejrzanych filmów oraz ze znanych z telewizji jak np. ,,Miś Uszatek”, ,, Colargol, ,, Pingwin Pik- Pok”. 

 

 
Więcej…
 
Kochanej Babci, Kochanemu Dziadkowi! Email

Babcia i Dziadek, to bardzo ważne osoby dla każdego dziecka.

 

,, Mój dziadunio radosny,

Nie mogę się doczekać wiosny.

Wtedy bukiecik kwiatków pozbieram.

Więcej…
 
Wizyta w teatrze Email

06 grudnia 2011 r. klasy I - III pojechały do Teatru Nowego w

Łodzi na przedstawienie „Pippi Langstrumpf”. Dzieci podziwiały kunszt aktorski i piękny wystrój teatru. Oglądały plakaty i ćwiczyły czytanie podczas zwiedzania korytarzy. Na zakończenie uczniowie poszczególnych klas zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia z bohaterami przedstawienia. Wyjazd okazał się bardzo udany, o czym świadczą uśmiechnięte buzie uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Lipinach.   
Więcej…
 
Śniadanie Email

Klasa II przystąpiła do programu edukacyjnego „Śniadanie daje moc”. Dzieci rozmawiały na temat roli śniadania i właściwego odżywiania oraz produktów niezbędnych do ich prawidłowego rozwoju. Na jednym ze spotkań przygotowywały śniadania oraz omawiały wartości odżywcze skomponowanych śniadań. Dla niektórych było to nie lada wyzwanie ale i świetna zabawa. Przygotowane kanapki szybko zniknęły z talerzy, a dzieci ze zwiększoną energią przystąpiły do dalszej nauki.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 1 z 3