Eurolekcja Email

 KLIKNIJ TUTAJ

Jak co roku, na zaproszenie Szkolnego Klubu Europejskiego pod nazwą „Czas na Europę”, przyjechali do naszej szkoły przedstawiciele Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej z Łodzi. Spotkanie miało charakter tzw. eurolekcji, co oznacza, że wzięliśmy udział w zajęciach edukacyjnych o tematyce związanej z Unią Europejską. Przypomnieliśmy sobie najważniejsze wydarzenia z historii UE oraz ojców - założycieli Unii, a także utrwaliliśmy sobie najważniejsze fakty dotyczące starych i nowych państw członkowskich. Był też czas na zabawę, tzn. łamigłówki, krzyżówki i szybkie konkursy wiedzowe.

 
Kangur matematyczny Email

18 marca 2010 r. odbył się  „Międzynarodowy Konkurs Matematyczny” – KANGUR. Wzięło w nim udział 11509 uczniów w pięciu kategoriach. Uczeń naszej szkoły – Kamil  Mroczek osiągnął bardzo dobry wynik , uzyskał 90% punktów i w nagrodę otrzymał 4-dniową wycieczkę nad Morze Bałtyckie.

Nauczyciel matematyki- Krystyna Pecyna

 
Nasze serca Email

  FINAŁ AKCJI „PODZIEL SIĘ KREDKAMI”

 

 

 

29 kwietnia 2010r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili małych pacjentów Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Członkowie szkolnego koła teatralnego „Sekret” zaprezentowali przedstawienie pt.: ”Królewna Śnieżka” i przekazali dzieciom przybory szkolne zebrane w czasie akcji „Podziel się kredk ami”. W ten sposób zakończyliśmy już drugą zbiórkę przyborów szkolnych prowadzoną pod patronatem samorządu uczniowskiego. 
 

Więcej…
 
Znowu sukces Email

Brawo Kamil !

Uczeń naszej szkoły - Kamil Mroczek wziął udział w VII Konkursie Matematycznym „ Z Pitagorasem na ty” dla uczniów klas szóstych Łódzkich Szkół Podstawowych zorganizowanym przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. 10 grudnia 2009 roku odbyły się eliminacje szkolne - I etap konkursu. 11 lutego 2010 roku odbyły się eliminacje dzielnicowe. Wzięło w nim udział 150 uczniów. Do finału zakwalifikowało się 21 uczniów, wśród nich  znalazł się nasz  Kamil. Tym samym otrzymał tytuł finalisty.
Eliminacje finałowe odbyły się 22 kwietnia 2010 roku i Kamil zajął  ostatecznie 4 miejsce w tym konkursie. Gratulujemy!!!

Nauczyciel matematyki - Krystyna Pecyna

 

 
Zawody Wojewódzkie Email

Wywiad z Kamilem Mroczkiem - zdobywcą I miejsca w skoku w dal w zawodach wojewódzkich

 

Redaktor : Jak doszedłeś do mistrzostwa województwa? 

Kamil Mroczek : Hmmm,  doszedłem do mistrzostwa dzięki systematycznym  treningom na zajęciach Uczniowskiego Klubu Sportowego "Lipiniacy" działającego przy naszej szkole. Przygotowania były ciężkie, nasza sala gimnastyczna jest mała, a więc te przygotowania nie były takie jak powinny być. 

R :  Wiem, że jednocześnie przygotowywałeś się również do konkursu matematycznego. Czy te przygotowania kolidowały ze sobą? 

KM : Hmmm. Raczej nie, na jedno i na drugie znalazłem czas. 

R : Opowiedz jak było tam w hali w Spale.

Więcej…
 
Święty Patryk Email

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Irlandii i Św. Patryku

Św. Patryk to patron Irlandii, który – jak głosi legenda –uwolnił Irlandczyków od plagi węży, przywracał wzrok niewidomym, ożywiał zmarłych, co najważniejsze jednak – upowszechnił w Irlandii wiarę chrześcijańską. Ten dzielny biskup musiał przebyć bardzo daleką drogę, aby zapisać się na kartach historii. Urodził się ok. 390 r. najprawdopodobniej na terenach dzisiejszej Walii. W wieku 16 lat został uprowadzony przez piratów i wywieziony do Irlandii. Tam został sprzedany w niewolę i przez 6 lat pasł bydło. Kiedy wreszcie udało mu się uciec, dostał się na statek płynący do Galii (dzisiejszej Francji). Tam wstąpił do zakonu, a wkrótce potem przyjął święcenia kapłańskie. Planując powrót do ojczyzny, doświadczył we śnie widzenia, w którym usłyszał wezwanie Boga, by wrócił do Irlandii i tam głosił wiarę w Chrystusa.

Więcej…
 
Wielkanoc Email
Wesołych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy

 

 
Straż dla zwierząt Email

GOŚCILIŚMY STRAŻ DLA ZWIERZĄT

W tym roku szkolnym kolejny raz zorganizowaliśmy zbiórkę karmy dla zwierząt i przekazaliśmy ją Straży dla Zwierząt w Polsce z Okręgu Łódzkiego. Do akcji, której patronuje zawsze Samorząd Szkolny, włączyli się wszyscy uczniowie i nauczyciele. Zebraliśmy około 150kg karmy, a także koce i materiały, które posłużą do ocieplania bud dla psów pozostających pod opieką Straży.

Straż dla Zwierząt w Polsce to pierwsza w naszym kraju jednostka mundurowa, która podejmuje interwencje mające zapobiec okrucieństwu i znęcaniu się nad zwierzętami. Swoją działalność wzoruje na Królewskim Towarzystwie dla Zapobiegania Okrucieństwu wobec zwierząt z Wielkiej Brytanii. Strażnicy działający w Straży w charakterze wolontariuszy, odwiedzili naszą szkołę 9 marca 2010r. Panie Agnieszka Rutkowska i Agata Kondracka przedstawiły nam prezentację multimedialną na temat najbardziej znanych ras psów oraz opowiedziały o tym, jak dbać o zwierzęta, które żyją z nami w domu lub gospodarstwie. Paniom towarzyszył przemiły pies, który dzielnie znosił uczniowskie głaskanie.

Jak co roku, w czasie spotkania nastąpiło podsumowanie wyników zbiórki i ogłoszenie zwycięzcy, czyli klasy, która zebrała najwięcej karmy. W tym roku była to klasa V, która zebrała aż 66kg.Wszyscy uczniowie zaangażowani w naszą akcję otrzymali dyplomy i upominki od Pań ze Straży. Gratulujemy klasie V i zapraszamy wszystkich do udziału w akcji zbiórki karmy dla zwierząt w przyszłym roku szkolnym!


 
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 1 z 2